Toplu Virman İle Muhasebe Ekibinin İş Yükünü % 70 Azaltın!

Pazaryerlerinde yapılan satışların tahsilatı pazaryeri tarafından tahsil edilmektedir. Ancak fatura satıcı tarafından fatura edildiği için muhasebe kayıtlarında hesaplar arası bir avans virman kaydının oluşturulması gerekiyor. Yüzlerce faturanın satır satır virman satırlarının Logo'da girilmesi gerekir. Otomatik virman aktarımı bu süreci otomatik ve toplu bir şekilde yapar ve sizi çok önemli bir iş yükünden kurtarır.

Ne Yapabilirsiniz? 

  1. Fatura satıcı tarafından müşteriye düzenlenir,
  2. Tahsilat satış sırasında pazaryeri tarafından tahsil edilir.
  3. Satıcı, pazaryerinden alacaklı duruma geçer.
  4. Pazaryeri aldığı komisyon kadar fatura düzenler.
  5. Kalan tutarı havale ile satıcı'ya öder.

Bu 5 adımlı işlem sürecinde borç/alacak takibi için Logo'da Virman Fişi kullanılmalıdır.

Nasıl Yapıyoruz?

Toplu virman işlemleri modülüne giriş yaptığınızda sistem size faturalanmış ancak virman işlemi yapılmamış siparişlerin listesini filtreler. Bu aşamada ister tek tek isterseniz toplu olarak virman işlemi yapabilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra virman fişi oluştur butonuna tıklamanız yeterlidir. Çok kısa bir süre içerisinde Logo'da virman fişi oluşmaktadır.

Örnek Virman Fişi

Kayıtlı fatura sayısı kadar virman satır hareketi oluşur. Alacak aktarımları ana cari hesap adına aktarılır. Bu sayede toplam tahsilat miktarı, kesilen cezalar, komisyon faturaları düşüldükten sonra net alacak miktarı Logo'dan takip edilebilir.